NVC i Chrześcijaństwo

Międzynarodowa grupa dyskusyjna z certyfikowanym trenerem Ojca Christlin Rajendram NVC.

Jesteśmy praktykami NVC ,  których celem jest poszukiwanie spójności pomiędzy Porozumieniem bez przemocy Marshalla B. Rosenberga oraz wiarą chrześcijańską. Nie zawsze taka spójność jest oczywista. Dlatego zaprosiliśmy o. Christlina Rajendrama – Jezuitę, certyfikowanego trenera NVC, aby rzucił więcej światła na ten temat. Spotkania są w formie dyskusji. Uczestnicy dzielą się swoimi myślami i życiowym doświadczeniem.

Data spotkania 17.04.2024 (środa) o godzinie 16:30

 Czy chcemy dalej się spotykać

 

Poprowadzi  Elżbieta Jurzysta

Plan spotkania

16:15 – uruchomienie ZOOM                     
16:30 – rozpoczęcie spotkania dyskusja;
18:00 – podsumowanie, ogłoszenia.
18:15 – zakończenie

Spotkanie jest nagrywane w celach edukacyjnych. Filmy będą dostępne dla osób indywidualnych na prośbę mailową. Udział w spotkaniu oznacza dla nas zgodę na nagranie. Rozważ to przed dołączeniem. Nie umieszczaj filmów wideo w grupach sieci społecznościowych.

Link do spotkania

     https://us02web.zoom.us/j/7114384303?pwd=alBiZkpSVTdXaGQ3dGpFTkRBdTBuZz09
Meeting ID: 711 438 4303   Passcode: 1234

Spotkanie rozpoczniemy minutą modlitwy dla chętnych. Prowadzący przedstawi krótki kontekst tematu i następnie uczestnicy zaproszeni są do udziału w rozmowie, dzielenia się swoimi myślami i doświadczeniem i zadawania pytań.

Zasady spotkań:

–  Czas spotkania: 1,5 godziny.

– Uczestnicy rozmawiają  w języku polskim z tłumaczeniem konsekutywnym na angielski.

– Wstęp jest wolny. Jednocześnie zapraszamy uczestników do wspierania finansowego w formie zrzutki…  co jest wdzięcznością za tłumaczenia. Zapraszamy również do wsparcia finansowego wydania książki ojca Chrisa

– 3 dni przed spotkaniem wysyłany jest mail przypominający do osób z listy (Tu zapisy na listę mailingową.)

– Wciąż poszukujemy formuły dla tych spotkań – jeśli chcesz dać nam informację zwrotną to (kliknij tu). 

Spotkania są nagrywane. Udział w spotkaniu jest jednoznaczny ze zgodą na nagranie i jeśli chcesz to możesz wyłączyć kamerkę.

Nagrania z poprzednich spotkań (spis tutaj) możesz uzyskać pisząc na adres trener.elzbieta@gmail.com

30

Christlin Rajendram (ojciec Chris)

Jezuita, certyfikowany trener komunikacji bez przemocy (NVC) ze Sri Lanki, doktor filozofii w komunikacji społecznej.

„Poznałem Marshalla w 1996 roku, studiując komunikację na Ohio State University. Szukałem czegoś, co mogłoby pomóc mojemu rozdartemu wojną krajowi i znużonym wojną ludziom. Już podczas pierwszej sesji z Marshallem stało się bardzo jasne, że znalazłem nauki, których szukałem. Od razu zacząłem włączać nauki NVC do mojego życia. NVC stało się moim życiem. Rozświetlał moje życie z każdego kąta. Nauczyłem się być obecny. Nadal uczę się być obecnym…”

 „Ta znajomość dała mi nową wizję wszystkiego, co robię, w szczególności mojej drogi duchowej”.

profil ojca Chrisa na cnvc.org


Nagrania z ojcem Chrisem

Elżbieta M. Jurzysta

Chrześcijański doradca rodziny z misją kanoniczną, dr humanistyki w pedagogice specjalnej, trener w procesie certyfikacji NVC, mediator sądowy. Prowadzę spotkania indywidualne, dla par i dla grup w formach warsztatów, rekolekcji, mediacji, kręgów dialogowych i naprawczych.
Ćwiczę komunikację empatyczną, bo chcę zmiany mojego życia, tak aby w pełniejszy sposób realizować słowa Jezusa: miłujcie się jak Ja was umiłowałem; gniewajcie się a nie grzeszcie, nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni, wybaczajcie 77 razy, miłujcie nieprzyjaciół itd. Chcę miejsca wspólnych rozważań cytatów z Pisma Świętego językiem empatii i odczytywania słów Marshalla oczami osób wierzących 
(szerszy opis)